Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Farma Křetín

Jak to všechno začalo ...
Jak to všechno začalo ...
Farma Křetín vznikla spíše velkou náhodou. Jen tak jsem se dal s kamarádem do řeči a už to bylo. On chtěl koně, já měl pár ovcí. Ovce jsem si pořídil na jaře 2007 za podpory mé přítelkyně. Jsou spíš naše než moje.Pak jsme to dali s kamarádem do hromady a tak je nazev i farma na světě. V roce 2007 jsme začli budovat stáje pro koně. Ono tenkrát o typické stáje ani nešlo. V roce 2008 jsme se museli přestěhovat. To znamenalo přestěhovat koně, ovce, nové výběhy. Teď máme už lepší podmínky, ale mohli by být ještě lepší. V roce 2008 byla pořízena sklízecí mlátička Forshit E 512, která je momentálně po celkové generálce. Slouží ke sklizni našich polí ale i k agroslužbám.Teď máme 20 ha polí a luk, s plány dalšího navyšování. Do budoucna bysme chtěli pořídit ovce plemene sufolk a dalšího koně.
 
  
 
Konec roku 2009: Koně máme dva. Čikitu a Peggy, ovcí 14 ks. Celková výměra obhospodařované půdy je 51ha, z toho 9ha polí a 22ha luk. V LPIS je zapsáno 10ha půdy. Pořídili jsme traktorový tahač ŠT 180.
 
  
Začátek roku 2012: Koně máme dva Atlantu a Peggy plus poníka. Ovcí 16 ks. Celková výměra půdy je cca 18 ha. 10 ha orné půdy a zbytek louky a pastviny. Traktorový tahač ŠT 180 byl vyměněn za menší stroj. V tomto roce máme v plánu začít chovat masné plemeno krav Aberdeen Angus. 
Začátek roku 2017: Ovcí máme 13ks. Celková výměra je 36 ha. 20 ha orné půdy, zbytek louky a pastviny. Začli jsme nově chovat prasata. Kraviček máme 4ks plus 4 ks jalovic na výkrm. Nově jsme pořídili traktor New Holland TD.5 a přestěhovali se do větších ubytovacích kapacit. 
 
TOPlist